News

Monday, 29 March 2021 / Published in News
Albayrak Grubu şirketlerinden Kademe, 2020 yılında 46 ülkeye atık teknolojileri ve temizlik araçları ihraç etti. Kademe A.Ş. Genel Müdürü Kenan Çelik “2021 yılı için yüzde 10-15’lik bir büyüme ile 60 ülkeye ihracat hedefliyoruz” diye konuştu.

Albayrak Grubu şirketlerinden Kademe 2020’de 46 ülkeye yerli üretim atık teknolojileri ihracat etme başarısı gösterdi. Kademe AŞ. Genel Müdürü Kenan Çelik “2021 yılı için yüzde 10-15’lik bir büyüme ile 60 ülkeye ihracat hedefliyoruz” dedi.

YÜZDE 50’LİK DİKEY İVMELİ BÜYÜME

Dünyada yaşanan ekonomik küçülmenin sektörlerini de etkilediğin ifade eden Çelik, “Buna rağmen satışlarımızı ve üretim kapasitemizi artırmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunda global kriz ve salgına rağmen 2020’de bir önceki yıla göre yaklaşık olarak yüzde 50’lik dikey ivmeli bir büyüme ve 150 milyon liranın üzerinde ciro elde ettik. 45’ten fazla ülkeye geçen yıl 70 milyon liralık ihracat gerçekleştirdik. 2021 yılı için yüzde 10-15’lik bir büyüme ile 60 ülkeye ihracat hedefliyoruz.” diye konuştu.

SALGINA RAĞMEN KAPASİTE ARTISI

Salgından önce daha az ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Çelik, “Kovid-19’un dünyadaki yayılışını ve vaka sayılarındaki artışı görünce hızlı ve etkili bir Ar-Ge çalışmasıyla su tankı olan her model araca monte edilebilecek uygunluktaki Mikronsis ürünümüzü yaptık. Bu süreçte yurt içi ve dışından ciddi bir taleple karşılaşınca Konya’daki fabrikamızda haftalık 50 adet ürettiğimiz ürünü, kısa sürede üretim kapasitesini artırarak haftada 150’ye çıkardık” dedi.

YERLİ DEZENFEKTEN ARACI YENİ FIRSATLAR GETİRDİ

Kenan Çelik, sadece üretimi artırmakla kalmayıp kriz döneminde personel çıkarmadan istihdam da sağladıklarını aktararak, yurt dışında da ciddi talep gören yerli ve milli dezenfeksiyon aracının kendilerine yeni kapılar açtığını, Güney Amerika bölgesinde Şili ve Arjantin’le, Afrika’da Libya’yla ticaret yapma fırsatı yakaladıklarını, Mikronsis ürünü gönderdikleri ülkelerden olumlu geri dönüşler aldıklarını anlattı.

AR-GE ÇALIŞMALARI SON HIZLA DEVAM

Bu hızda bir büyümenin sadece üretim kapasitesini artırmakla ilgili olmadığına işaret eden Çelik, bununla beraber servis ve satış sonrası hizmetlerini de geliştirdiklerini. Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarının durmaksızın devam ettiğini, en büyük ayrıcalıklarının. “Belediyelerin ve şirketlerin ihtiyaçlarına çok kısa sürede yanıt verebilmek ve çözüm geliştirebilmek” olduğunu ifade etti.

Sunday, 28 March 2021 / Published in News

Kademe AŞ Genel Müdürü Çelik, “Global kriz ve salgına rağmen 2020’de bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 50’lik büyüme ve 150 milyon liranın üzerinde ciro elde ettik. 46 ülkeye geçen yıl 70 milyon liralık ihracat gerçekleştirdik.” dedi.

İstanbul

Albayrak Grubu şirketlerinden Kademe AŞ’nin Genel Müdürü Kenan Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgın döneminde yerli ve milli olarak ürettikleri atık teknoloji ürünlerinin Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar, dünyanın dört bir yanından yoğun talep gördüğünü söyledi.

Dünyada yaşanan ekonomik küçülmenin sektörlerini de etkilediğin ifade eden Çelik, “Buna rağmen satışlarımızı ve üretim kapasitemizi artırmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunda global kriz ve salgına rağmen 2020’de bir önceki yıla göre yaklaşık olarak yüzde 50’lik dikey ivmeli bir büyüme ve 150 milyon liranın üzerinde ciro elde ettik. 45’ten fazla ülkeye geçen yıl 70 milyon liralık ihracat gerçekleştirdik. 2021 yılı için yüzde 10-15’lik bir büyüme ile 60 ülkeye ihracat hedefliyoruz.” diye konuştu.

Salgından önce daha az ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Çelik, “Kovid-19’un dünyadaki yayılışını ve vaka sayılarındaki artışı görünce hızlı ve etkili bir Ar-Ge çalışmasıyla su tankı olan her model araca monte edilebilecek uygunluktaki Mikronsis ürünümüzü yaptık. Bu süreçte yurt içi ve dışından ciddi bir taleple karşılaşınca Konya’daki fabrikamızda haftalık 50 adet ürettiğimiz ürünü, kısa sürede üretim kapasitesini artırarak haftada 150’ye çıkardık.” dedi.

“Yerli ve milli dezenfeksiyon aracımız bize yeni kapılar açtı”

Kenan Çelik, sadece üretimi artırmakla kalmayıp kriz döneminde personel çıkarmadan istihdam da sağladıklarını aktararak, yurt dışında da ciddi talep gören yerli ve milli dezenfeksiyon aracının kendilerine yeni kapılar açtığını, Güney Amerika bölgesinde Şili ve Arjantin’le, Afrika’da Libya’yla ticaret yapma fırsatı yakaladıklarını, Mikronsis ürünü gönderdikleri ülkelerden olumlu geri dönüşler aldıklarını anlattı.

Olumlu geri dönüşlerin sadece inovatif bir ürünle olmadığına işaret eden Çelik, “Aynı zamanda satış-pazarlama, servis ve satış sonrası hizmetlerin de büyük etkisi var. Tüm bunları birleştirip müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurunca ürün gamımızda bulunan diğer kamu ekipmanlarının da ihracatlarını bu ülkelere gerçekleştirmeye başladık. Şu anda 46 ülkeye ihracat yapıyoruz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya her geçen gün devam ediyoruz.” dedi.

“İhracat yaptığımız ülke sayısını artırmayı hedefliyoruz”

Kademe AŞ Genel Müdürü Çelik, 2021’e yoğun başladıklarını ifade ederek, “Ancak bu yoğunluk beklediğimiz bir şeydi ve hazırlıklarımızı çok önceden yaptık. Şubat ayının ortasında ilk teslimatını Beyoğlu Belediyesi’ne gerçekleştirdiğimiz 5 metreküplük kompakt süpürme aracımız daha Ar-Ge aşamasındayken farklı belediyelerden siparişler aldı. Şu anda bu ürün için farklı ülkelerle görüşmeler devam ediyor. Daha önce genişlettiğimiz üretim hattını biraz daha büyüttük, talep artınca yeni üretim hattı açtık.” diye konuştu.

Bu hızda bir büyümenin sadece üretim kapasitesini artırmakla ilgili olmadığına işaret eden Çelik, bununla beraber servis ve satış sonrası hizmetlerini de geliştirdiklerini, Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarının durmaksızın devam ettiğini, en büyük ayrıcalıklarının, “belediyelerin ve şirketlerin ihtiyaçlarına çok kısa sürede yanıt verebilmek ve çözüm geliştirebilmek” olduğunu söyledi.

Ürünlerini gelen talebe göre şekillendirebildiklerini ifade eden Çelik, “Kademe AŞ çatısı altında üretilen ürünlerin kalite ve marka algısının pekiştirilmesi bu yıl içerisinde öncelikli hedeflerimiz arasında. Üretimi yapılan amiral gemisi ürünlerin kendi içerisinde (ürün kapasitesi, özellikleri ve benzeri) müşteri talepleri ve beklentilerini göz önünde bulundurarak ürün çeşitliliğini artırmak yerine kaliteye odaklanmak bu yıl için yine öncelikli hedeflerimizden. 2021’de bu istikrarı devam ettirip ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmayı ve doğal olarak rakamsal anlamda da ciddi bir büyüme hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Mümkün olabildiğince yerli ve milli ürünler kullanıyoruz”

Yerli üretimin koşulları ve gerekli modellere de değinen Çelik, şunları kaydetti:

“Ülkemizde yerlilik kavramı ve/veya yerlilik ibaresine ‘o ürünün üretim ve marka hakkına sahip olunması’ olarak bakılmaktadır. Fakat yerlilik oranı ne kadar yüksek ise ülkeye sağlayacağı katma değer o denli yüksek olacaktır. Bu bağlamda bir ürünü, cıvatasından vidasına her şeyi ile ülke içerisinde yapmak tabii ki mümkün olmamaktadır. Kademe AŞ olarak yerlilik anlamında mümkün olabildiğince yerli ve milli ürünler kullanarak, üretim adetlerini artırarak Ar-Ge ve üretim adımlarını atıyoruz. Var olan bir teknolojiyi yeniden biçimlendirmek veya tasarlamak yerine bu teknolojinin veya üretim metodunun geliştirilmesinin daha akılcı ve katma değer yaratacağı bilinci ile yolumuza devam ediyoruz.”

Sektörde karşılaşılan sorunların üstesinden gelmek için çalıştıklarını ifade eden Çelik, “Yurt içinde verilen yerli malı belgeleri haksız rekabet oluşturuyor. Sanayi ve ticaret odaları tarafından verilen ve TOBB tarafından onanan yönetmelikteki kontrol mekanizma eksikliği suistimal ediliyor. Biz ürettiğimiz ürünlerde kullanılan parçaların çoğunluğunun yerli malı olması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Firma kuralları gereği, yurt içinde üretilen hiçbir ürünün bizde ithal alternatifi kullanılamaz.” dedi.

Yönetmelikteki açık nedeniyle üretiminde neredeyse yüzde 80 ithal parça kullanan bazı üreticilerin, işçilik maliyetini yüksek göstererek yerli malı belgesi aldığını belirten Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Örnek verecek olursak, 100 bin lira maliyeti olan bir üründe 80 bin lira işçilik maliyeti oluştuğunu ve 20 bin liralık ithal ürün kullandığını ibraz eden firmanın aldığı yerlilik malı belgesi yüzde 80 oluyor. Diğer taraftan, yine aynı değerde bir ürün varsayalım; yüzde 60 yerli malı ürün kullanılan ve yüzde 20 işçilik maliyeti oluşan ürünün üzerinde yüzde 20 ithal parça kullanıldığını düşünürsek bu durumda yerli malı hassasiyeti gösteren firma da yüzde 80 yerli malı belgesi almaktadır. Yönetmeliklerdeki diğer bir eksiklik ise ithal bir ürün, yerli bir firma tarafından alınıp üretici firmaya satıldığı durumda bu ürün yerli olarak değerlendirilmektedir. Ticaret ve sanayi odalarına ibraz edilen faturalarda, menşesinin işaretlenmesinin istenmemesi ve yerinde kontrollerin yapılmaması, yerlilik hassasiyeti gösteren firmalar için büyük bir haksızlık olarak karşılık bulmaktadır.”

Kaynak: AA

Sunday, 07 March 2021 / Published in News

Albayrak Grubu’na bağlı Kademe A.Ş.’nin ürettiği AGA 2100 kompakt yol süpürme ile kanal temizleme araçları Pınarhisar Belediyesi’ne teslim edildi. Albayrak Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak, “Kendi sınıfında ilk. Yurt dışı muadillerine göre fiyat, servis ve yedek parça avantajı var” dedi.

ÇOK MEMNUN KALDIK

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay törendeki konuşmasında, yerli ve milli önemini belirterek şunları söyledi: “Pınarhisar Belediyesi olarak 2 adet AGA 2100 modelinde Kademe A.Ş.’ı üretmiş olduğu yol süpürme araçlarını teslim aldık. Daha önceki Kademe A.Ş.’den almış olduğumuz araçlardan memnuniyetimiz sonrası bu araçlarımızdan üretim yapan firmalarımız ve yerli çağrısına katılarak da memnuniyetimizin tercihidir. Yerli ve milli kaynaklı Cumhurbaşkanımızın milli ve yerli çağrısına katılarak gayret sarf ediyoruz. Bu anlamda ben Kademe A.Ş.’ye teşekkür ediyorum.” Tamamen yerli ve milli imkanlarla araç üstü temizlik ürünleri üreten Albayrak Grubu şirketlerinden olan Kademe A.Ş., özellikle belediyelerin ciddi oranda tasarruf etmesini sağlayan yeni araçlarını hizmete aldı. Şirket, Pınarhisar Belediyesi için ürettiği l adet Kombine Kanal Temizleme Aracı, 2 adet AGA 2100 Kompakt Yol Süpürme Araçlarını teslim etti. Törene Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay ile Albayrak Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak katıldı.

TÜRK MÜHENDİSLER ÜRETTİ

Belediyelerin ihtiyaçlarına göre ürünler ve ekipmanlar geliştiren Albayrak Grubu markası Kademe A.Ş., 6000 litrelik kombine kanal temizleme aracı ile 2 metreküp kompakt hidrostatik vakumlu yol süpürme aracı Pınarhisar Belediyesinin hizmetine sundu. Şasi ve yürür aksam dahil Türk mühendisleri ve işçileri tarafından yapıldı. Tamamen yerli sermayeyle üretilen araçlar, kendi sınıfında ilk araç olma, yurt dışı muadillerine göre fiyat avantajı, satış sonrası servis ve yedek parça maliyet avantajı özelliklerine de sahip. Yüzde 60 oranında kamuya tasarruf sağlıyor. Kompakt yol süpürme aracı, KADEME A.Ş.’nin kendi üretimi olan yerli motor konularak imal ediliyor. Yedek parça konusunda ithal ürünlere istinaden yerli olması dolayısıyla ciddi oranda kamuda fiyat avantajı da sağlıyor.

MOTORUNA KADAR BİZ ÜRETİYORUZ 

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak, ürettikleri yerli ve milli araçları, belediyelerin Avrupa fiyatlarının altında temin ettiklerini dile getirdi. Yüzde 80 ve üzerinde yerli üretim gerçekleştirdiklerini ifade eden Albayrak, “Son 3 yıl öncesinde bu makinelerimizi ithal ediliyorduk, artık Elhamdülillah motoruna kadar üretiyoruz” dedi. Ürettikleri araçların işlevsel eksikliğinin bulunmadığına vurgu yapan Albayrak, şöyle devam etti: “İthal edilen araçlar nedeniyle milli servetimiz yurt dışına gidiyordu. Şu anda çok şükür bu paralarımız Türkiye’de kalıyor. Böylelikle hem milli servete katkımız, hem de belediyelerimize faydamız var. Yedek parça anlamında da aynı şekilde aynı maliyetler katlanıyordu. Şu anda çok şükür bunların tamamından ülkemiz kurtuldu. Bütün sermayemiz yerli ve milli olarak ülkemizde kalıyor. Şimdiye kadar 6o’a yakın belediyemize araç teslim ettik. Her yıl için 100 adet imalatımız ve satışımız olacak İnşallah.” Albayrak, yerli ve milli araçları tercih eden belediyelere teşekkür etti.

■ KIRKLARELİ

Sunday, 21 February 2021 / Published in News

21.02.2021 – 16:07 | Son Güncellenme: 22.02.2021 – 00:47| DHA

ALANYA, (DHA)- ALANYA Belediyesi’nin Covid-19 ile mücadele kapsamında bünyesine kattığı Mikronsis aracı, hafta sonu kısıtlamasında da Alanya sokaklarında dezenfeksiyon hizmeti vermeye devam ediyor.

Verdiği hizmetlerle kalitesini ve vizyon farkını her alanda ortaya koyan Alanya Belediyesi, hafta sonu kısıtlamasını da fırsata çevirerek kent genelinde hizmetlerine devam ediyor. Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine Covid-19 salgınının ardından dahil edilen ve hizmet verdiği bölgede 30 metre çapında dezenfeksiyon yapabilme kabiliyetine sahip Mikronsis aracı, hafta sonu kısıtlamasında da merkez ve kırsal mahallelerde hizmet vermeyi sürdürüyor. Kısıtlama nedeniyle sokakların boş olması hem trafik hem de dezenfeksiyon hizmetinin kalıcılığını arttırması anlamında fırsat niteliği taşıyor. Ekipler, hafta içinde sürdürdükleri hizmeti hafta sonunda da devam ettiriyor.

‘ETKİLİ MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ’

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatları doğrultusunda Covid-19 ile mücadele konusunda birim olarak var güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Müdür Demir, “Salgının ardından hizmet kalitemizi daha da arttırmaya tüm ekip arkadaşlarımızla özen gösterdik. Bu anlamda bünyemize kazandırdığımız Mikronsis aracı ile kentin genelinde yalnızca Covid-19 değil olası tüm hastalıklara karşı dezenfeksiyon hizmeti vermeye başladık. Kalitemizi arttırabilmek, vatandaşlarımıza daha temiz bir Alanya sunabilmek için bizlere verdiği imkanlardan dolayı Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim” dedi.

TOP
×

Hi!

You can contact our customer representative through our WhatsApp line or send an e-mail to sales@kademe.com.tr

× How can we help you?